Jazda rowerem daje zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwa staje się samodzielna jazda pod warunkiem posiadania odpowiednich uprawnień – karty rowerowej.
Aby uzyskać ten dokument należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego oraz opanował technikę jazdy na rowerze.
Egzamin skład się z 2 części – teoretycznej (test) i praktycznej (sprawdzian umiejętności jazdy na rowerze). Do części praktycznej dopuszczeni zostaną uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi na teście.
Najbliższy egzamin teoretyczny odbędzie się 8 czerwca b.r. Uczniowie klasy IV i V przystąpią do niego na lekcji techniki. Chętni uczniowie klasy VI-VIII powinni zgłosić w tym dniu (w godzinach 8.00 -10.35) nauczycielowi techniki chęć przystąpienia do egzaminu.
Termin egzaminu praktycznego zostanie podany w późniejszym terminie.

pdfArkusz zaliczeń

pdfSzczegółowa procedura uzyskania karty rowerowe w szkole

W ubiegły piątek 13 maja w naszej szkole odbyły się pokazy fizyczne przeprowadzone przez lubelską grupę „Zaelektryzowani”. Mogliśmy poznać tajniki składu powietrza, jego właściwości i ogromną rolę, jaką ono pełni. Badaliśmy jak zachowują się różne gazy, które znajdują się w powietrzu. Na naszych oczach przeprowadzone zostało doświadczenie, w którym otrzymaliśmy wodór; usłyszeliśmy jak brzmi wybuch tego gazu. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy o wszystkich ciekawostkach, które dotyczą tego, co nas otacza, a czego nie dostrzegamy.
Holandia ma tulipany, Francja konwalie, Anglia kojarzona jest z hiacyntami, a Polska ma niezapominajki. Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony jest corocznie 15 maja. Święto to, przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie polskiej przyrody, ale także o osobach, które kochamy.
Przedszkolaki z zerówki po raz kolejny włączyły się w obchody Dnia Niezapominajki. Dzieci przyszły ubrane w „niezapominajkowe” kolory, poznały istotę tego święta, a także wykonały piękne prace plastyczne, oczywiście w kolorach błękitu. 😊
W kwietniu w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego. W oddziałach przedszkolnych i w klasach I-III odbyły się lekcje, które miały na celu zapoznanie uczniów z najważniejszymi tradycjami i symbolami Wielkiej Brytanii.
W ramach obchodów Dnia Języka Angielskiego w klasach IV-VIII odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie. Wzięło w nim udział 19 uczniów, z których najlepsi okazali się:
Rozalia Lala (kl.VIII) - zajmując I miejsce
Kamil Owczarski (kl.VIII) - zajmując II miejsce
oraz Maja Jagiełło (kl.V), Zofia Dubilis (kl.VII) i Weronika Kowalczyk (kl.VII) - zajmując ex aequo III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
W dniu 11 maja 2022 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VI. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17:00 i trwała do 19:00. Na bezpieczeństwem bawiących się dzieci czuwały: p. Agnieszka Chomicka, p. Magdalena Pietrzak, p. Monika Turska. O repertuar zadbał Dj Kwiatek, natomiast o poczęstunek rodzice. Zabawa była świetna!