Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wrzesień tego roku, to dla statystyki publicznej bardzo ważny czas, ponieważ do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało tylko kilkanaście dni.  Udział w spisie powszechnym jest niezwykle ważny dla nas wszystkich, budowanie świadomego społeczeństwa i postaw obywatelskich jest naszym wspólnym celem.
Załączam do maila list Prezesa GUS do Państwa – do nauczycieli, do uczniów oraz do rodziców, z serdeczną prośbą o przekazanie go adresatom, np. uczniom podczas zajęć lub godziny wychowawczej, a rodzicom poprzez e-dziennik. Listy znajdują się TUTAJ
Mamy nadzieję, że wykorzystacie Państwo również materiały edukacyjne, które zostały stworzone z myślą o Was i uczniach znajdujące się na stronie https://spis.gov.pl/dla-dzieci-i-mlodziezy/ . Znajdziecie tam kolorowanki dla najmłodszych, gry dotyczące NSP 2021 oraz gry przybliżające wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych i starszych dzieci, zestawy materiałów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych – przedszkoli, klas I-III, IV-VIII i dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W materiałach znajdują się propozycje zabaw, karty pracy, quizy, filmy edukacyjne i wiele innych ciekawych informacji. Mogą zostać one wykorzystane jako gotowe zajęcia lub jako dodatek do lekcji. Można je modyfikować i dostosowywać do aktualnie prowadzonych tematów zajęć.
Dodatkowo zapraszamy do udziału w konkursie dla nauczycieli, pt. „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat NSP 2021 wśród uczniów i nauczycieli. Regulamin konkursu znajduje się na stronie spis.gov.pl/najlepszy-scenariusz-o-nsp-2021.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Wysocka
Główny Specjalista Wydziału Edukacji i Promocji
Główny Urząd Statystyczny
Departament Edukacji i Komunikacji
4 września br. odbyła się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym pary prezydenckiej. Tego dnia Dworek Kościuszków na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie zmienił się w dom państwa Dulskich, gdyż lekturą 10. jubileuszowej edycji był utwór „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Nasi uczniowie włączyli się w tę akcję.
Tragifarsę czytali zaproszeni znakomici goście, m.in.: prof. dr hab. Radosław Dobrowolski – rektor UMCS, dr hab. inż. Dariusz Czerwiński – prorektor ds. ogólnych i rozwoju Politechniki Lubelskiej, prof. dr hab. Robert Litwiński – kierownik Katedry Metodologii i Badań nad XX-XXI w. na Wydziale Humanistycznym UMCS, prof. dr hab. Małgorzata Karwatowska – dyrektor Instytut Filologii Polskiej UMCS, dr hab. Ewa Głażewska – dyrektor Instytutu Nauk o Kulturze UMCS, Marcin Wroński – pisarz i autor kryminałów, Poławiacze Pereł Improv Teatr.
Nasi ósmoklasiści i polonistka przebrani w stroje nawiązujące do epoki zaprezentowali fragmenty dramatu ukazujące problem fałszywej moralności drobnomieszczaństwa. W roli Anieli Dulskiej wystąpiła pani Agnieszka Chomicka. Kacper Kapica wcielił się w Felicjana Dulskiego, Marcelina Drzazga w Melę, Kuba Lis w Zbyszka, Rozalia Lala w Juliasiewiczową, a Anna Szabat w Hankę. Gromkie brawa i słowa uznania popłynęły ze strony publiczności, która była pod wrażeniem umiejętności interpretacyjnych młodzieży.

uid 16df981a3995723871b1ca916a0bed071568277534100 width 1280 play 0 pos 0 gs 0 height 720 kardynal stefan wyszynski fot keystone francegamma keystonegetty images12 września odbędzie się ważna uroczystość dla naszej społeczności szkolnej. Patron Szkoły Podstawowej w Konopnicy oraz wielu innych placówek zostanie ogłoszony błogosławionym. Jest to dla nas okazja do wdzięczności za tak wielką postać, która nam patronuje i jednocześnie możliwość, by przypomnieć sobie sylwetkę wielkiego Polaka. Świadomość, że jesteśmy spadkobiercami nauki Prymasa Tysiąclecia zobowiązuje nas do systematycznej pracy nad sobą, zdobywania wiedzy w każdych okolicznościach i służenia bliźnim oraz Ojczyźnie. Zachęcamy wszystkich do śledzenia tych wydarzeń w transmisjach telewizyjnych i polecania się opiece błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uczniowie klas VII i VIII będą brać udział w kampanii "Hazard? Nie daj się wciągnąć!"

hazard