×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów foto/2019/szachy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów lego/motocykl oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Ostatnie dni roku szkolnego to intensywny czas, ale również okazja do zasłużonego odpoczynku i poznawania nowych miejsc. W dniach 20-22 czerwca uczniowie klasy ósmej i szóstej udali się na wspaniałą wycieczkę do Zakopanego i Krakowa. Wyjazd obfitował w niezwykłe atrakcje i łączył obcowanie z naturą oraz poznawanie narodowego dziedzictwa kultury i sztuki. Przemierzanie szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego dostarczyło niezapomnianych wrażeń i przepięknych widoków. Dolina Kościeliska, schronisko na Hali Ornak, Smreczyński Staw, Wąwóz Kraków, Jaskinia Smocza Jama to miejsca, które urzekły uczestników swoją niezwykłością. Nie zabrakło również spaceru po Zakopanym, słynnych Krupówkach i wjazdu kolejką na Gubałówkę. Ciekawym przeżyciem był również zjazd kolejką linową Butorowy Wierch. W Krakowie natomiast obowiązkowym punktem wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej, krypt grobowych władców polskich i zasłużonych Polaków, wyjście i dotknięcie serca Dzwonu Zygmunta. Spacer ulicami Starego Miasta i Smocza Jama uzupełniały bogaty program wyjazdu.
Nasze najmłodsze przedszkolaki przywitały lato. Na znak rozpoczęcia gorącej i wyczekiwanej pory roku zorganizowaliśmy piknik i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z tą porą roku, wykonywały prace plastyczne oraz śpiewały piosenki o lecie i wakacjach.
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy. W tym roku uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i IV-VIII.
W kategorii klas I-III
I miejsce zajął uczeń – Julian Sapko, klasa III
II miejsce zajął uczeń – Dominik Burzak, klasa III
W kategorii klas IV-VIII
I miejsce zajął uczeń – Mikołaj Bugała, klasa VIII
II miejsce zajął uczeń – Michał Książek, klasa VI
Turniej szkolny był jednocześnie eliminacjami do Gminnego Turnieju Szachowego, który odbył się 21 czerwca b.r. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III oraz z uwagi na wycieczkę klas VI i VIII, uczeń klasy VII - Antoni Rajewicz.
Nasze przedszkolaki pobyt w „Owadolandii” rozpoczęły od przejścia ścieżką edukacyjno-rekreacyjną, między ogromnymi replikami owadów, wielkości dorosłego człowieka. Pani przybliżyła dzieciom wspaniały, do końca niezbadany, tajemniczy a jednocześnie niezwykły świat owadów. Dzieci dowiedziały się, dlaczego owady są ważne, jak nam służą, jak się z nimi obchodzić i za co je kochać. Miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, obserwacji żywych owadów, a także oddać się psotom i figlom na wspaniałym placu zabaw.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV realizowali na zajęciach technicznych program wychowania komunikacyjnego. Na początku czerwca wraz chętnymi uczniami z klas starszych przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową. Większość z nich zaliczyła test i w przedostatnim tygodniu nauki na przygotowanym do tego celu placu manewrowym, na nowym boisku szkolnym odbył się egzamin praktyczny. Wszyscy zaliczyli część praktyczną, a część otrzymała swoje pierwsze prawo jazdy uprawniającego do poruszania się rowerem i hulajnogą elektryczną po drogach publicznych. Serdecznie gratulujemy i życzymy "szerokiej drogi"!