Wielkopolska i Łódź zdobyte! Za nami niesamowita trzydniowa wycieczka klas V-VIII!
W dniach 20-22 maja nasi uczniowie wyruszyli na pełną wrażeń wyprawę. Był to czas, w którym szkolną ławkę zamieniliśmy na żywą lekcję historii, architektury i… wypieku rogali! Zobaczcie, co udało nam się zobaczyć (a działo się naprawdę dużo!)
Dzień 1: Śladami pierwszych Piastów Naszą przygodę rozpoczęliśmy od przeprawy promowej na Ostrów Lednicki, gdzie zobaczyliśmy ruiny książęcego palatium i historyczne misy chrzcielne. Następnie ruszyliśmy do Gniezna. Po spacerze brzegiem Jeziora Jelonek i Wzgórzem Lecha podziwialiśmy słynne, odlane z brązu Drzwi Gnieźnieńskie w Katedrze św. Wojciecha. Obowiązkowym punktem było też pamiątkowe zdjęcie pod Katedrą!
Dzień 2: Poznańskie koziołki, rogale i historia w tle Drugi dzień to intensywne zwiedzanie Poznania. Zaczęliśmy od najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego oraz nowoczesnej Bramy Poznania. Spacerując przez słynny z murali most Jordana na Śródkę, udaliśmy się w stronę Rynku. Wielkim hitem okazała się wizyta w Muzeum Rogala Świętomarcińskiego – pokaz rogalowo-koziołkowy dostarczył wszystkim mnóstwo śmiechu! Zobaczyliśmy renesansowy Ratusz z trykającymi się o 12:00 koziołkami, piękną Farę, Zamek Przemysła oraz monumentalny Zamek Cesarski. Odwiedziliśmy też Stary Browar i oddaliśmy hołd pod pomnikiem Czerwca 1956 roku.
Dzień 3: Pałacowe wnętrza i filmowa Łódź Ostatni dzień rozpoczęliśmy w Rogalinie, spacerując po przepięknym, zabytkowym parku i zwiedzając bogate wnętrza Pałacu Raczyńskich. W drodze powrotnej zajrzeliśmy do Łodzi. Spacer reprezentacyjną, secesyjną ulicą Piotrkowską i czas spędzony w Manufakturze (dawnej, potężnej fabryce Izraela Poznańskiego, a dziś centrum rozrywkowym) były idealnym zwieńczeniem naszego wyjazdu.
Nasi uczniowie spisali się na medal – byli ciekawi świata, zgrani i pełni pozytywnej energii! Dziękujemy wszystkim za świetnie spędzony czas.
Dzień 1: Śladami pierwszych Piastów Naszą przygodę rozpoczęliśmy od przeprawy promowej na Ostrów Lednicki, gdzie zobaczyliśmy ruiny książęcego palatium i historyczne misy chrzcielne. Następnie ruszyliśmy do Gniezna. Po spacerze brzegiem Jeziora Jelonek i Wzgórzem Lecha podziwialiśmy słynne, odlane z brązu Drzwi Gnieźnieńskie w Katedrze św. Wojciecha. Obowiązkowym punktem było też pamiątkowe zdjęcie pod Katedrą!
Dzień 2: Poznańskie koziołki, rogale i historia w tle Drugi dzień to intensywne zwiedzanie Poznania. Zaczęliśmy od najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego oraz nowoczesnej Bramy Poznania. Spacerując przez słynny z murali most Jordana na Śródkę, udaliśmy się w stronę Rynku. Wielkim hitem okazała się wizyta w Muzeum Rogala Świętomarcińskiego – pokaz rogalowo-koziołkowy dostarczył wszystkim mnóstwo śmiechu! Zobaczyliśmy renesansowy Ratusz z trykającymi się o 12:00 koziołkami, piękną Farę, Zamek Przemysła oraz monumentalny Zamek Cesarski. Odwiedziliśmy też Stary Browar i oddaliśmy hołd pod pomnikiem Czerwca 1956 roku.
Dzień 3: Pałacowe wnętrza i filmowa Łódź Ostatni dzień rozpoczęliśmy w Rogalinie, spacerując po przepięknym, zabytkowym parku i zwiedzając bogate wnętrza Pałacu Raczyńskich. W drodze powrotnej zajrzeliśmy do Łodzi. Spacer reprezentacyjną, secesyjną ulicą Piotrkowską i czas spędzony w Manufakturze (dawnej, potężnej fabryce Izraela Poznańskiego, a dziś centrum rozrywkowym) były idealnym zwieńczeniem naszego wyjazdu.
Nasi uczniowie spisali się na medal – byli ciekawi świata, zgrani i pełni pozytywnej energii! Dziękujemy wszystkim za świetnie spędzony czas.
Klasa VIII na Majdanku

W ramach żywej lekcji historii 15 maja 2026 roku uczniowie klas VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Państwowego Muzeum na Majdanku. Podczas zwiedzania młodzież miała okazję poznać historię byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz wysłuchać opowieści przewodnika o losach więźniów w czasie II wojny światowej.
Wyjazd był ważną lekcją pamięci, refleksji i szacunku dla ofiar tragicznych wydarzeń minionych lat.
Potrójna wygrana w konkursie recytatorskim!
Z radością informujemy o wielkim sukcesie naszych przedszkolaków w konkursie recytatorskim „Moja rodzina, mój dom”, który odbył się w piątek 15 maja w Szkole Podstawowej w Stasinie. Dziewczynki z naszych oddziałów przedszkolnych, biorące udział w konkursie, wykazały się talentem, odwagą i zaangażowaniem, zajmując I miejsca w kategoriach wiekowych:
4- latki - I miejsce Gabrysia Goławska,
5- latki - I miejsce Zosia Szczepaniak,
6- latki - I miejsce Zuzia Wolińska.
Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Życzymy dalszych sukcesów!
4- latki - I miejsce Gabrysia Goławska,
5- latki - I miejsce Zosia Szczepaniak,
6- latki - I miejsce Zuzia Wolińska.
Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Życzymy dalszych sukcesów!
Sukces naszych uczniów!
Z ogromną radością informujemy, że 11 uczniów naszej szkoły zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”.
Laureaci:
🔹 klasa 3a – Julia Radzikowska, Aleksander Kamiński;
🔹 klasa 3b – Jacek Gągol;
🔹 klasa 4a – Lena Bugała, Kacper Szynkaruk;
🔹 klasa 4b – Olaf Czarnecki, Jakub Gerchant, Piotr Jagiełło, Tomasz Wójcik;
🔹 klasa 6 – Filip Pytlak;
🔹 klasa 7 – Ewa Warias.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania matematycznych pasji oraz kolejnych sukcesów!
Laureaci:
🔹 klasa 3a – Julia Radzikowska, Aleksander Kamiński;
🔹 klasa 3b – Jacek Gągol;
🔹 klasa 4a – Lena Bugała, Kacper Szynkaruk;
🔹 klasa 4b – Olaf Czarnecki, Jakub Gerchant, Piotr Jagiełło, Tomasz Wójcik;
🔹 klasa 6 – Filip Pytlak;
🔹 klasa 7 – Ewa Warias.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania matematycznych pasji oraz kolejnych sukcesów!
Wielkie brawa dla Ksawerego!
Nasz uczeń, Ksawery Misztal z klasy V, odebrał wyróżnienie w ramach programów stypendialnych „Lubelska kuźnia talentów” i „Lubelskie wspiera uzdolnionych”!
To był wyjątkowy dzień dla całej naszej społeczności. Ksaweremu w tej ważnej chwili towarzyszył dyrektor, pan Mateusz Lechwar.
Ksawery, jesteśmy z Ciebie ogromnie dumni! Twoja praca i zaangażowanie przynoszą wspaniałe efekty. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!
To był wyjątkowy dzień dla całej naszej społeczności. Ksaweremu w tej ważnej chwili towarzyszył dyrektor, pan Mateusz Lechwar.
Ksawery, jesteśmy z Ciebie ogromnie dumni! Twoja praca i zaangażowanie przynoszą wspaniałe efekty. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!




